Cukor nad zlato?

 

Cukor tvoril iba nepatrnú časť potravy primitívneho človeka. V 16. storočí bola cukrová trstina privážaná do Európy z kolónií. V tej dobe to bol veľmi drahý tovar a pre chudobné obyvateľstvo bol nedostupný. V 19. storočí sa stal prístupnejším pre viaceré vrstvy obyvateľstva. Dnes u nás dosiahla konzumácia cukru 42 kg/rok na jedného občana, čo si môžeme predstaviť ako pól šálky denne (115g ). Denne to teda predstavuje od 20 do 25% celkovej odporúčanej dennej potreby dospelého človeka. Lekári varujú pred presiahnutím desiatich percent.

Najjednoduchším cukrom, ktorý dodáva energiu všetkým bunkám nášho tela je glukóza. Najväčším zdrojom glukózy je škrob, ktorý sa nachádza v banánoch, mrkve, obilninách a strukovinách. Ďalším známym cukrom je fruktóza a jej jedinými prírodnými zdrojmi sú med a ovocie. Potravinársky priemysel začal využívať v obrovských dávkach od roku 1970. Má oveľa sladšiu chuť ako glukóza, preto je viac vyhľadávaný.

 

Všetko, čo zjeme, putuje z tenkého čreva do pečene, ktorá triedi látky na prospešné a škodlivé. Po konzumácii glukózy sa 70% využíva na celkový chod organizmu, teda je distribuovaná do celého tela a zvyšných 30% sa ukladá vo forme glykogénu na horšie časy. Glukóza je nevyhnutná pre fungovanie nášho mozgu, presne tak ako kyslík. Horšie je to však so spomínanou fruktúozou. Časť sa premení na glukózu a časť na tuky, ktoré su zoskupované v pečeni a odtiaľ uvoľňovaná do krvného obehu. Pokiaľ konzumujeme fruktózu v malých dávkach, telo si s ňou dokáže dokonale poradiť a nespôsobuje to žiaden problém. Avšak vysoké dávky spôsobujú hneď niekoľko dysfunkcií, ktoré sa prejavia ako kardiovaskulárne choroby, rakovina pečene, cukrovka, zubné kazy a mnoho ďalších.

 

Sladkosti a cukor vôbec, ktorý konzumujeme bez pocitu hladu, spôsobuje sekréciu inzulínu, ktorý nám dodáva pocit potešenia a zväčšuje apetít. Mali by sme sa však zamyslieť nad tým, či 42 kg nie je naozaj výstražný údaj. Rýchle cukry môžeme v jedálničku nahradiť pomalými. Nájdeme ich v celozrnnej ryži, chlebe či cestovinách. Deň bez kúska sladkého je pre Vás nepredstaviteľný? Tak nech Vám v hlave bliká veľké, červé a výstražné číslo 42!